Ostre cięcie, czyli dezynfekujemy salon fryzjerski

Wizyta w salonie fryzjerskim, a co za tym idzie totalna rewolucja na głowie, jest na 100% wyczekiwaną formą relaksu. Wyjątkowo po niełatwym dniu pracy, przed ślubem przyjaciółki lub zwyczajnie sezonową zmianą imażu. Przy wyborze odpowiedniego mistrza fryzjerstwa decydują nie tylko jego umiejętności, bogate portfolio i rodzaj jego klienteli, ale też salon, w którym prowadzi usługi i to, jak się pokazuje.

Po skorzystaniu z usług fryzjerskich nabywcom zależy na tym, żeby przede wszystkim wyglądać dobrze i czuć się ze sobą komfortowo. Oprócz tego, oczywiście nie chcieliby doświadczyć żadnych przykrych ingerencji ze strony właściciela salonu z tytułu niedopilnowania adekwatnej dezynfekcji miejsca pracy.

Jak więc trzeba utrzymywać higienę i dezynfekować salon fryzjerski?

Sposobów są tysiące, a decydują niuanse. Kwestia dezynfekcji i sterylizacji jest bardzo delikatna, a tym samym niezbędna do wykonywania zawodu i dbania o zdrowie , a ponadto bezpieczeństwo swoich kontrahentów.hairdresser-489915_1920

W procesie sanitarnym najważniejsza jest świadomość zagrożenia i wiedza z zakresu obowiązujących wymagań. Stylista nigdy nie jest w stanie stuprocentowo rozpoznać potencjalnie zakażonego kontrahenta, stąd przed każdą wizytą cały asortyment i stanowisko pracy powinno być dezynfekowane.

Nieuniknione jest wyposażenie salonu fryzjerskiego w odpowiednie środki dezynfekcyjne, posiadające stosowne dokumenty i atesty. Wybierając konkretne preparaty, warto zwrócić uwagę na datę ich przydatności i szerokie spektrum zastosowania, eliminujące jak najwięcej zagrożeń.

Priorytetowym punktem jest każdorazowe mycie rąk przed wykonaniem usługi, jak również bezpośrednio po jej zakończeniu. Należy również obligatoryjnie zdezynfekować powierzchnie użytkowe w salonie, w czym pomóc mogą specjalne środki dezynfekcyjne, np. w formie sprayu, chusteczek czy pianek. Bardzo istotnym elementem dezynfekcji jest dokładne mycie narzędzi fryzjerskich, na przykład. grzebieni, szczotek, maszynek lub nożyczek.

Niełatwo jest sobie wyobrazić kontrahenta, który wraca do salonu po tym, jak fryzjer uczesał go narzędziem, które przed chwilą podniósł z podłogi. To samo dotyczy zastosowania tych samych narzędzi na dwóch albo więcej osobach równocześnie. Jest to absolutnie nie do przyjęcia i działa całkiem odwrotnie w kwestii rekomendacji potencjalnego salonu fryzjerskiego.

Obecnie klienci są bardzo świadomi indywidualnych wyborów i zwracają uwagę na najdrobniejsze elementy. Wolą czuć się bezpiecznie i posiadać zaufanie do własnego stylisty. Zaufanie utworzone od takich zagadnień, jak czystość i sterylność aż do obopólnej zapewnień sukcesu wykonywanych usług.

Klient w każdej sytuacji wróci, jeżeli poczuje, że jego stylista niezmiennie dba o wygodę wizyt w jego salonie i rozwój osobistych kwalifikacji.

Pozdrawiamy, Medisept.pl